Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Presidenti Zelensky i foli sot popullit shqiptar, Spiropali tregon si u vendosën kontaktet

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës foli këtë të martë në Parlamentin e Shqipërisë përmes një videokonference. Volodymyr Zelensky falenderoi dhe popullin shqiptarët për mbështetjen në ndihmë të popullit të tij.

Në emisionin “Opinion”, ministrja Elisa Spiropali tregoi se si u arrit deri te biseda me presidentin ukrainas. Ajo tha se kontakti është vendosur përmes ambasadorit të Ukrainës në Tiranë.

“Në një komunikim me ambasadorin ukrainas këtu vendosëm të komunikojmë me ta për një lidhje të Presidentit. Ishte dhe kërkesë e tyre dhe dëshirë e jona.

Vëmendja e Shqipërisë ka qenë e padiskutuar për çështjen e Ukrainës dhe Shqipëria ka marrë një rol që është dhe përtej përmasës sonë”, u shpreh ministrja Spiropali.

Më shumë