Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Presidenti ukrainas Zelkensky bisedë telefonike me Joe Biden: Faleminderit SHBA për ndihmën konkrete

Lajme të ngjashëm

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka biseduar mbrëmjen e sotme në telefon me presidentin amerikan Joe Biden.

Në një postim në rrjetet sociale, ai falenderoi SHBA-në për ndihmën dhe mbështetjen që i kanë dhënë Ukrainës.

“Sapo diskutuam me Presidentin Joe Biden për forcimin e sanksioneve, ndihmën konkrete të mbrojtjes dhe një koalicion kundër luftës. Faleminderit SHBA-së për mbështetjen e fortë për Ukrainën”, shkruan Zelensky.


Më shumë