Presidenti Trump viziton kongresmenin e plagosur, ka një mesazh të fuqishëm

Publikuar tek: bota, më 07:19 15-06-2017 Presidenti Trump viziton kongresmenin e plagosur, ka një mesazh të fuqishëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, vizitoi kongresmenin amerikan, i cili u plagos dje në një sulm me armë zjarri.

Autori që qëlloi kongresmenin republikan, Steve Scalise dhe disa persona të tjerë, James Hodgkinsin, 66 vjeç, u vra nga policia në vendin e ngjarjes, ndërsa ka qenë pjesë e një grupi të quajtur “Shkarkoni Partinë Republikane”.

Presidenti Trump dhe Zonja e Parë Melania ka kanë kaluar rreth gjysëm ore me kongresmenin Scalise, i cili vazhdon të jetë në gjendje kritike në një spital në Virxhinia.

Trump u bëri thirrje amerikanëve që të lënë mënjanë dallimet politike. “Jemi më të fuqishëm kur jemi të bashkuar dhe kur punojmë bashkë për të mirën e përbashkët”, tha Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtëpia e Bardhë e akuzon për mbështetje të terrorizmit, por bashkëpunimin me Katarin nuk e ndërpret
“Asnjë i mbetur gjallë”, mbi 100 të vdekur në ndërtesën e djegur në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.01146388053894
array(1) { ["section"]=> string(80) "presidenti-trump-viziton-kongresmenin-e-plagosur-ka-nje-mesazh-te-fuqishem-82543" }