Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Presidenti Trump bashkë me zonjën e parë viziton zonat e përmbytuara nga uragani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Donald Trump ka mbërritur në Corpus Christi të Teksasit dhe po informohet për situatën e përmbytjeve që kanë përfshirë pjesë të këtij shteti dhe të Luizianës fqinje.

Presidenti po inspekton nga afër punën e qeverisë për të ndihmuar banorët që përballen me shkatërrimet e mëdha.

Është hera e parë që Presidenti Trump vihet në provë nga një fatkeqësi e madhe natyrore në fillimet e administratës së tij.

Presidenti po takohet me zyrtarë të Teksasit në qendrën e operacioneve të ndihmës në Austin. Ai shoqërohet nga zonja e Parë Melania dhe zyrtarë të tjerë.

Kongresmeni i Teksasit Blake Farenthold tha se kushtet në Houston nuk janë ende të përshtatshme që presidenti të shkojë atje, por është me rëndësi që ai të shohë me sytë e tij shkatërrimet, shkruan VOA.

Më shumë

spot_img