Hapësire reklamuese

Rajoni

Presidenti serb Vuçiç: Nuk i njoh kufijtë e Kosovës së pavarur

Shkruar nga Newsbomb

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se nuk i njeh kufijtë e një Kosove të pavarur sikur paraardhësit e tij duke thënë se kjo gjë e bën atë ndryshe nga politikanët e tjerë serb. 

Ne duam të kemi atë që nuk kemi dhe atë që ne se kemi dhënë. Ne nuk do të kemi kufijtë në Jarinjë dhe Brnjak mes serbëve dhe serbëve, jo, na duhet të ndërrojmë kufijtë', tha Vuçiç në Vranjë.

Nuk i njoh kufijtë e një shteti të pavarur të Kosovës, siç bënë paraardhësit e mi dhe ne ndryshojmë në përputhje me rrethanat. Këto janë politika të ndryshme, por politika jonë nuk është një politikë e papërgjegjshmërisë', shtoi Vuçiç.

Presidenti serb tha se nevojitet paqe me shqiptarët e Kosovës dhe beson se është i mundshëm një kompromis, pasi nuk ka nevojë për konflikte në të ardhmen midis dy vendeve.  

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese