Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Presidenti serb anulon vizitën në Kosovë, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb Tomislav Nikoliç ka anuluar vizitën e tij në Kosovë.

Sipas mediave kosovare Nikoliçit nuk iu dha leje për të hyrë në Kosovë. Ministria e Jashtme e Kosovës bën me dije se kërkesa e  Nikoliç për vizë u paraqit me vonesë dhe se sjelljet e Serbisë janë kundër bashkëpunimit.

Ndërkohë që mediat serbe shkruajnë se anulimi i vizitës është bërë për arsye të panjohura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img