Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Presidenti Putin kritikon SHBA-në për nxitje të luftërave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se Shtetet e Bashkuara po synojnë të shpërndajnë juridiksionin e tyre në gjithë botën, derisa ka akuzuar Uashingtonin për rrezik të nisjes së luftërave tregtare dhe atyre të vërteta.

Gjatë Forumit Ekonomik Ndërkombëtar në Shën Petersburg, Putin bëri një deklaratë përsa i përket synimit të amerikanëve që të sundojnë në të gjithë botën nëpërmjet influencës tregtare.

Në këtë konferencë ka marrë pjesë edhe presidenti kinez Xi Jinping ndërsa konferenca është injoruar nga ambasadori amerikan në Rusi, në shenjë proteste ndaj arrestimit të amerikanit, Michael Calvey, themelues i një kompanie investimesh me bazë në Moskë, nën akuza që nga kritikët konsiderohen të pabaza.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img