Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Presidenti nesër do t’i japë mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë në Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6c851677ef69bbc5b64a918b162de510

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ditën e nesërme, rreth orës 12:00 do t’i japë mandatin për formimin e Qeverisë, kryetarit të LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaervit.

Zoran Zaev, në emër të koalicionit “Mundemi”, e cila ka marrë numër më të madh të mandateve të deputetëve në Kuvend, e njoftoi presidentin Pendarovski për negociata me më shumë parti për sigurimin e shumicës së domosdoshme në Kuvend dhe për zgjedhjen e Qeverisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img