Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Presidenti Meta uron Ditën e Ujit të Bekuar nga Berati: Të ndriçojmë arsyen dhe të unifikojmë forcat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

91074ca62e364c30f6a48925c6eba6ec

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë mëngjesin e sotëm në ceremoninë e hedhjes së kryqit në ujë, në qytetin e Beratit, në Ditën e Ujit të Bekuar.

Meta bën thirrje që me besimin në Zot të përshpejtohen proceset demokratike që mundësojnë një Shqipëri si gjithë Europa!

“Nga Berati i mrekullueshëm, një prej qendrave më të bukura të qytetërimit tonë mijëravjeçar dhe shembull i harmonisë ndërfetare, kam kënaqësinë të uroj sot të gjithë besimtarët e krishterë ortodoksë: Gëzuar Ditën e Ujit të Bekuar!

Hedhja e kryqit në lumë simbolizon bekimin dhe fuqinë e Zotit mbi njerëzit. Me besimin në Zot, të ndriçojmë arsyen, të unifikojmë forcat dhe energjitë, për të përshpejtuar proceset demokratike, që mundësojnë një Shqipëri si gjithë Europa”, shkruan Presidenti Meta.

Nga Berati i mrekullueshëm, një prej qendrave më të bukura të qytetërimit tonë mijëravjeçar dhe shembull i harmonisë…

Posted by Ilir Meta on Wednesday, January 6, 2021

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img