Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Presidenti Meta takon krerët e KMSH-së, uron Fitër Bajramin: Sakrificat të na shërbejnë të gjithëve për një shoqëri me njerëzore! Gazetarët e pyesin për shkarkimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka qenë paraditen e sotme në zyrtar e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ku është takuar dhe ka uruar udhëheqësit dhe besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

“Ishte kënaqësi për të uruar sot udhëheqësit e Komunitetit Mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit. Duke i uruar të gjithë besimtarët por dhe të gjithë qytetarët shqiptarë, për të vlerësuar sakrificat e besimtarëve gjatë kësaj periudhe të vështirë. Për të shprehur mirënjohjen për ndihmën që ata kanë dhënë për të sëmurët dhe ata që ishin në vështirësi.

Këto sakrifica të na shërbejnë të gjithëve për të na frymëzuar për një shoqëri më solidare, më të drejtë, më njerëzore dhe më në paqe”, tha Meta për mediat. Më tej, gazetarët e pyetën dhe për procesin e shkarkimit të tij, por ai e kaloi përgjigjen duke qeshur.

“Vazhdojmë festën, mbarësi dhe gëzime të gjithëve”, tha Meta dhe u largua.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img