Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Presidenti Meta solidarizohet me Gjermaninë, e goditur nga përmbytjet shkatërrimtare me disa viktima

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur solidaritetin e tij me Gjermaninë mike, pas përmbytjeve të mëdha të cilat kanë shkaktuar disa viktima dhe kanë shkatërruar shumë objekte.

Ngushëllimet e Kreut të Shtetit shkojnë për familjet e viktimave.

“Solidaritet me Gjermaninë mike dhe shtetet e tjera të Bashkimit Europian, të goditura në disa rajone nga stuhitë dhe përmbytjet shkatërrimtare. Ngushëllimet e mia edhe në emër të popullit shqiptar shkojnë për familjarët dhe të afërmit e viktimave. Me urimin për shërim të shpejtë të të lënduarve, lutemi për të mos patur të tjera humbje jetësh!”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img