Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Presidenti Meta në Tivar, merr dhuratën e veçantë nga Arqipeshkvi Imzot Rrok Gjonlleshaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka vizituar ditën e sotme Tivarin në Malin e Zi, ku është takuar me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshajn.

Arqipeshkvi i ka dhuruar Metës “Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit”, një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tone.

“Një rikthim i shumëpritur në Tivar, ku si përherë është kënaqësi të takohem dhe të bisedoj ngrohtësisht me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

E vlerësoj dhuratën e tij, “Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit”, një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë, që mezi pres ta lexoj”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img