Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave në aksidentin tragjik të Qafë Muzinës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh ngushëllues për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik të Qafë Muzinës në mesditën e sotme.

Meta i uron shërim të shpejtë të lënduarve, ndërkohë që bën apel të fortë për qytetarët për të udhëtuar me shumë kujdes dhe dëshmuar përgjegjshmëri të lartë në drejtimin e automjeteve, në mënyrë që të tilla tragjedi tronditëse të shmangen në të ardhmen.

Presidenti i kërkon Policisë Rrugore çdo strukture tjetër përgjegjëse, që në këtë periudhë të ngarkuar të sezonit turistik, të marrin çdo masë efektive për parandalimin e aksidenteve kaq të rënda, që fatkeqësisht po bëhen kaq të shpeshta në rrugët e Shqipërisë.

Lujtojmë se në aksident humbën ketën 5 persona, të cilët ndodheshin në furgonin që ra në kanal.

Mesazh i Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta për aksidentin tragjik në Qafë-Muzinë

Thellësisht i pikëlluar për jetët e humbura në aksidentin tragjik në Qafë-Muzinë.

Ndaj dhembjen e thellë dhe ju shpreh ngushëllimet më të ndjera dhe të gjithë solidaritetin familjarëve të tyre!

Të lënduarve ju uroj shërim sa më të shpejtë dhe i përgëzoj autoritetet shëndetësore për kujdesin dhe ndihmën që po u japin në këto momente të vështira!

Një apel të fortë u bëj të gjithë qytetarëve për të udhëtuar me shumë kujdes dhe dëshmuar përgjegjshmëri të lartë në drejtimin e automjeteve, në mënyrë që të tilla tragjedi tronditëse të shmangen në të ardhmen.

E nxis Policinë Rrugore dhe çdo strukturë tjetër përgjegjëse, që në këtë periudhë të ngarkuar të sezonit turistik, të marrin çdo masë efektive për parandalimin e aksidenteve kaq të rënda, që fatkeqësisht po bëhen kaq të shpeshta në rrugët e Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img