Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Presidenti Meta kujton At Zef Pllumin: Sot në ditën e lindjes, të mos harrojmë mesazhet e tij të mençura

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta kujton sot në ditën e tij të lindjes, fratin françeskan At Zef Pllumi. Kreu i shtetit bën thirrje që mesazhet e tij të mos harrohen dhe sjell një prej tyre.

Shënimi i Presidentit Meta:

“Rrno, vetëm për me tregue” është jo vetëm një dëshmi autentike për terrorin dhe krimet e diktaturës, por mbetet edhe një kushtrim i përhershëm për lirinë, demokracinë dhe dinjitetin njerëzor, për të cilat ia vlen çdo sakrificë.

Sot, në ditën e tij të lindjes nderimin më të madh, që mund t’i bëjmë veprës së At Zef Pllumit është të mos harrojmë një prej mesazheve të tij më të mençuara, të vlefshme dhe për kohët që jetojmë:

“Asht i mjerë ai popull që nuk ia del me zotnue bijtë e vet të këqij!”

240635218 4330475273665379 5276775220625602307 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img