Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Presidenti Meta jep zgjidhjen për ngërçin në PD: Kanë Kongresin më të thjeshtë, të votojnë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se vota është zgjidhja më e mirë për të zgjidhur krizën në të cilën ndodhet Partia Demokratike.

AI u shpreh në emisionin “Opinion” se PD duhet të mbledhë sërish Kongresin që u mblodh në qershor dhe ntë votojë për të zgjedhur kryetarin.

“Po të duan ata, zgjidhjen ua jap unë. Zgjidhja është vota. Nuk ka Kongres më të thjeshtë se ai i PD-së. Ata që kanë votuar në qershor, të votojnë parë. Të zgjidhet me votë kjo çështje”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img