Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Presidenti Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade” kolonelit Bilbil Bitri, emëron dhe Komandantin e Forcës Ajrore

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar me gradën ‘Gjeneral Brigade’, kolonel Bilbil Bitrin.

Me propozim të Ministrit të Mbrojtjes, Presidenti Meta, Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura i ka dhënë gradën e “Gjeneral Brigade”, drejtorit të Shtabit të Përgjithshëm në Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.

Gjithahstu ai ka dekretuar emërimin “Komandant i Forcës Ajrore” të gjeneral brigade Ylli Pulaj, i cili mbante detyrën e Zëvendës Komandantit të Forcës Ajrore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img