Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Presidenti Meta firmos lirimin nga detyra të Igli Hasanit, Ambasadorit shqiptar pranë OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka firmosur lirimin nga detyra të Igli Hasanit, Ambasadorit shqiptar pranë OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare.

Igli Hasani e ka mbajtur këtë detyrë që prej vitit 2018, ndërkohë që ende nuk ëhstë bërë i ditur emri i diplomatit që do ta zëvendësojë.

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës

Presidenti i Republikës SH.T.Z Ilir Meta, në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh”, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, pika 2, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, bazuar në propozimin e Kryeministrit, me nr. 4562/1 prot., datë 7.10.2021, ka dekretuar:

Lirimin e zotit Igli Hasani nga detyra e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare, në Vjenë, rezident.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img