Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Presidenti Ilir Meta dekoron gazetarin e njohur: I lumtur që…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vazhdën e vlerësimeve dhe dekoratave të shpërndara nga Presidenca, kreu i Shtetit, Ilir Meta ka dekoruar së fundmi gazetarin e njohur Dhimitër Gjoka.

Presidenti i ka akorduar Gjokës Titullin e lartë dhe të merituar “Mjeshtri i Madh” pasi mbi supe mban një karrierë të gjatë dhe të shkëlqyer.

“Folësi, gazetari, regjisori dhe moderatori i mirënjohur Dhimitër Gjoka është një personalitet dhe figurë shumë e dashur, prej dekadash, e ekraneve tona.

Me një karrierë të gjatë dhe të shkëlqyer, autor i dhjetëra skenare filmash, programesh dhe dokumentarësh, ai është referim për brezat e rinj, që synojnë suksesin në fushën e medias dhe televizionit.

I lumtur, që në praninë e shumë kolegëve të tij gazetarë, që ma propozuan me të drejtë këtë vlerësim, ta nderoja sot Dhimitër Gjokën me Titullin e lartë dhe të merituar “Mjeshtër i Madh””, shkruan Ilir Meta në postimin e tij në “Facebook”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img