Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Presidenti i PE lë spitalin dhe kthehet në Itali, David Sassoli: Ndihem më mirë pas trajtimit për pneumoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli ka lënë spitalin e Strasburgut ditën e sotme, ku u trajtua për pneumoni që nga 15 shtatori.

Përmes një njoftimi në Twitter ai ka thënë se ndihet më mirë dhe se është kthyer në Itali, aty ku do të vazhdojë trajtimin për sëmundjen që po kalon.  

Sassoli falenderoi strafin mjekësor që u kujdes për shëndetin e tij.

Faleminderit për të gjitha dëshirat tuaja të ngrohta. Po ndihem më mirë dhe dje mjekët në Strasburg më lejuan të kthehesha në Itali për të vazhduar trajtimin për pneumoni. Dua të falënderoj ekipin mjekësor që u kujdes për mua me vëmendje dhe profesionalizëm”, shkruan Sassoli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img