Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundër shkëmbimit të territoreve: E papërgjegjshme të flitet për këto në shekullin e XXI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski shprehet kundër ndryshimit të kufijve mes vendeve të rajonit, duke ju referuar përplasjeve në distancë mes Kosovës dhe Serbisë.

albsig

Në një deklaratë për mediat, Pendarovski tha se në shekullin e XXI nuk mund të flitet për shkëmbim njerëzish.

‘Është e papërgjegjshme të bisedohet për një ide në esencë të tmerrshme për shkëmbim të njerëzve dhe qytetarëve në shekullin XXI. Për të fundit herë një punë e tillë, me mbështetjen e fuqive të mëdha, ka ndodhur para rreth një shekulli, në vitin 1923. Pyeteni edhe Greqinë, edhe Turqinë, të cilat edhe sot e kësaj dite bartin pasojat e këtij shkëmbimi të njerëzve dhe territoreve’, tha presidenti Pendarovski.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img