Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Presidenti i Filipineve: Më tregoni një selfie me Zotin, dhe unë dorëhiqem

spot_img

Lajme të ngjashëm

a7872bb102fa5ced6efd8a496c3a9e57

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte thotë se nuk është as agnostik as ateist. Ai beson në Zot por ka vendosur të sfidojë qytetarët.

“Nëse dikush më provon se Zoti ekziston, unë do të jap dorëheqjen”, ka deklaruar ai.

“Unë nuk jam atesit, as agnostik. Besoj se ka një mendje universale që kontrollon universin. Më sillni vetëm një person, një që të thotë kam folur me Zotin dhe të kemi sjellë një selfie”, shtoi ai.

Duterte nuk ngurroi madje ta quajë Zotin “budalla” duke ofenduar miliona besimtarë të krishterë që përbëjnë shumicën në vend.

“Krijon një gjë perfekte (Adamin dhe Evën) dhe pastaj vendos ta shkatërrosh me një gjarpër dhe një mollë dhe na faturon një mëkat për të cilin s’kemi rënë dakort ta kryejmë, mëkatin origjinal”, tha ai.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img