Presidenti i Filipineve me tone të ashpra ndaj Obamas: Shko në ferr bashkë me kritikat e tua

Publikuar tek: bota, më 06:00 05-10-2016 Presidenti i Filipineve me tone të ashpra ndaj Obamas: Shko në ferr bashkë me kritikat e tua

“Presidenti amerikan Barak Obama mund të “shkojë në ferr” bashkë me kritikat e tij për luftën brutale kundër drogës në Filipine”, ka thënë presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte.

Vërejtjet erdhën pasi SHBA dhe Filipinet filluan stërvitjet e përbashkëta ushtarake.

SHBA ka deklaruar se  kishte një “aleancë të fortë” me Filipinet.

Duerte përshkroi gjithashtu Uashingtonin si një aleat jo të besueshëm.

“Në vend që të na ndihmoni, ju na kritikoni, kështu që ju mund të shkoni në ferr, zoti Obama, ju mund të shkoni në ferr”, ka thënë Duerte.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hapet lokali ku pranohen vetëm njerëzit e bukur
Sulm kakmikaz në dasëm, humbin jetën 34 persona, mes tyre 11 fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.012808084487915
array(1) { ["section"]=> string(97) "presidenti-i-filipineve-me-tone-te-ashpra-ndaj-obamas-shko-ne-ferr-bashke-me-kritikat-e-tua-55117" }