Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Presidenti i Azerbajxhanit vjen nesër në Tiranë, takim me Begajn (Axhenda e plotë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Bajram Begaj nesër do të presë në një vizitë zyrtare presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Kjo është një vizitë e rëndëishme për marrëdhëniet dypalëshe mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit. Presidenti Aliyev gjatë vizitën në Tiranë do të jetë i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar.

Kreu i Shtetit të Azerbajxhanit do të pritet në një ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave, e cila pritet të fillojë rreth orës 10:30.

Pas ceremonisë, krerët e shteteve do të zhvillojnë një takim rreth 30 minuta në ambjentet e Pallatit të Brigadave.

Në përfundim të takimit, rreth orës 11:20 Presidenti Begaj dhe Presidenti Aliyev do të mbajnë një deklaratë për mediat.

Më shumë


spot_img
spot_img