Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Presidenti gjerman merr dozën e parë të Astrazeneca dhe u bën apel qytetarëve: Vaksinohuni! Unë besoj te…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier ka marrë sot dozën e parë të vaksinës  AstraZeneca kundër Covid-19.

65-vjeçari Steinmeier u injektua me vaksinën në Spitalin Bundeswehr në Berlin. Lajmi u bë me dije nga Zyra Feredale e Presidencës.

Ai u bëri thirrje më pas qytetarëve që të marrin shembullin e tij dhe të vaksinohen kundër koronavirusit, pasi besonte tek vaksinat e miratuara në Gjermani.

“Unë u besoj vaksinave të miratuara në Gjermani”, u shpreh presidenti gjerman pas injektimit të vaksinës.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img