Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Presidenti francez Emmanuel Macron ftesë Edi Ramës, kryeministri niset nesër për në Paris

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4fef4371b2b2f583a099b039d3cc4b3a

Kryeministri Edi Rama do të niset ditën e nesërme për në Paris, ku do të takohet me presidentin francez Emmanuel Macron.

Ka qenë pikërisht Macron ai i cili e ka ftuar Ramën në një vizitë zyrtare, me takimin që do të zhvillohet në orën 13:20.

Pas takimit, Macron dhe Rama do të drekojnë së bashku në pallatin Elysee. Nuk dihet ende se cilat do të jenë çështjet që do të diksutohen mes Rams dhe Macron, ndërkohë që ky takim vjen pas përplasjeve të kryeministrit shqiptar me ambasadën franceze në lidhje me shpërndarjen e vaksinave.

macron-800x401.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img