Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Presidenti Ceferin: Shqipëria ka bërë progres të jashtëzakonshëm! “Air Albania” stadium i madhërishëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aleksander Ceferin, president i UEFA-s thotë se vendi ynë ka bërë progres të jashtëzakonshëm në futboll. Kur flet për “Air Albania”, ai thotë se stadiumi ku do të mbahet finalja e Conference League është i madhërishëm.

“Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm në aspektin e zhvillimit të futbollit. Tani të rrinjtë e këtij vendi mund të ëndërrojnë që një ditë të përfaqësojnë Shqipërinë në këtë stadium të madhërishëm”, është shprehur Ceferin.

albsig

spring

Nesër në Tiranë do të mbahet finalja e madhe e Conference League, ku italianët e Romës dhe holandezët e Feynoord do të përballen për kupën e këtij eventi të rëndësishëm sportiv që zhvillohet për herë të parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img