Hapësire reklamuese

Politikë

Presidenti Bajram Begaj takon homologun malazez Jakov Milatoviç, ja çfarë biseduan

Shkruar nga Newsbomb
Presidenti Bajram Begaj takon homologun malazez Jakov Milatoviç, ja

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka zhvilluar këtë të shtunë një takim me homologun e tij malazez, Jakov Milatoviç.

Begaj përmes disa fotove të ndara në rrjetet sociale ka zbardhur pikat kryesore nga takimi me Presidentin e Malit të Zi, Jakov Milatoviç.

Me mikun tim dhe fqinjin tonë, Jakov Milatovic, për një qasje të përbashkët ndaj ndryshimeve që sjellin zhvillim të qëndrueshëm në rajon.”- ka shkruar Begaj krahë fotove.

Biseda mes dy homologëve u fokusua në vijimin e politikave të fqinjësisë së mirë, mbështetjen e ndersjelltë të projekteve që synojnë zhvillimin e dy vendeve, si dhe në  përshpejtimin e procesit të anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në BE.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese