Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Presidenti Ademi në prangat e Policisë? Zbardhet e vërteta

Lajme të ngjashëm

Dje në Kosovë u përhap me shpejtësi lajmi se është arrestuar presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Megjithatë duket se gjithçka ka qenë e pavërtetë teksa kreu i FFK-së është thirrur për t’u marrë në pyetje në polici.

Pas intervistës së dhënë ai është lënë i lirë. Lajmi është bërë me dije nga Policia e Shtetit të Kosovës ku bëhej me dije:

“Policia e Kosovës, sot në orët e pasditës ka intervistuar në stacion policor një person/zyrtar të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar.

Raportimi në media për kinse arrestimin e kreut të FFK-së nuk qëndron dhe se nuk ka ndonjë urdhër arrest siç raportohet. Të njëjtit i është lënë një ftesë për tu paraqitur në polici për intervistim gjatë ditës së nesërme.

Të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”.

Ditën e djeshme u tha se Ademi po merret në pyetje prej katër orësh dhe është arrestuar në shtëpinë e tij,  në lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë.

LEXO EDHE: Agim Ademi, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës arrestohet për shpërdorim të fondeve

Më shumë