Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

President gjerman viziton Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier do të vizitojë Shqipërinë në datat 1 dhe 2 dhjetor. Lajmi është konfirmuar nga ambasada gjermane në Tiranë, e cila bën me dije se presidenti Steinmeier do të vizitojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Kjo është hera e parë në 27 vite që një president gjerman viziton Republikën e Shqipërisë. Programi i vizitës përfshin takim me homologun shqiptar Bajram Begaj, takim me kryeministrin Edi Rama si dhe mbajtjen e një fjale në Kuvend.

Më shumë


spot_img

spot_img