Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Presidencialet në Maqedoni, publikohen rezultatet e para, ja kush kryeson

spot_img

Lajme të ngjashëm

26f9cbf9ed7287b0669de42c5c687b38

Faqja zyrtare në internet e Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoninë e Veriut, ka xjerrë edhe rezultatet e para nga kutitë e para të hapura në nivel kombëtar.

Nga kutitë e para të hapura në nivel kombëtar, shihet qartë epërsia e kandidatit të mazhorancës, Stevo Pendarovski.

Komisioni Shtetëror Zgjedhor pak minuta më parë njoftoi se censusi është arritur me mbi 44.5 për qind deri në orën 19:00, ku u bë dhe mbyllja zyrtare e qëndrave të votimit.

rezultate.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img