Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Presidenca ul flamurin gjysmështizë, Meta: Mirënjohje veprës së Bush

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenca ul flamurin gjysmështizë për nder të ish Presdientit Bush. Lajmin e bën me dije Presidenti Ilir Meta.

“Në nderim e mirënjohje të veprës së vyer të Presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.W Bush ndaj ndryshimeve të para demokratike në Shqipëri e qëndrimit të tij të palëkundur për liritë e të drejtat e shqiptarëve, veçanërisht në Kosovë, në vlerësim e respekt të thellë ndaj betejës së tij të palodhur për lirinë dhe shembjen e Murit të Berlinit, Flamuri Kombëtar në Institucionin e Presidencës është ulur sot në gjysëmshtizë”, shkruan Meta.

Ish Presidenti Bush u nda nga jeta në moshën 94-vjeçare. Ndërsa sot në SHBA zhvillohet ceremonia e varrimit, ku do do të përcillet për në banesën e fundit Presidenti i 41-të.

Më shumë

spot_img