Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Presidenca i nxjerr FOTON Ramës, dhe kërcënon: Mos guxo të votosh… e di mirë se çfarë të pret! Shtrëngo fort poturet e gjëra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dc3c9b5683f1b98d1c637a18a9403cb9

Presidenca i përgjigjet ashpër kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit prezantoi paraditen e sotme programin për Drejtësinë. Zëdhënësi i Metës Tedi Blushi, paralajmëron Ramën “të shtrëngojë fort poturet”.

“Shihni çfarë degradimi: Ramaforma gati për mandatin e tretë! Ha ha ha! O shakaxhi i integrimit, nëse do kesh fatin të zgjidhesh deputet më 25 prill, me Presidentin Meta do takohesh sy më sy në Parlamentin e ri.

Si më 22 korrik 2016 kur ti nuk erdhe në ballafaqim por e votove Reformën në Drejtësi me bisht ndër shalë. Ky ballafaqim është i pashmangshëm! Kurrë nuk do kesh shpëtim! Madje do ftohen të gjithë partnerët tanë, që ti i përgojon dhe i diskrediton aq shumë”, shkruan Blushi.

Zëdhënësi i Metës paralajmëron kryeministrin Rama “se e di mirë se çfarë e pret”.

“Ti vazhdon të bësh ligje antikushtetuese me shpresën për ta vrarë totalisht besimin tek Drejtësia, që ti ke kapur.

Kjo i rëndon edhe më shumë rekordet e tua të zeza, por nuk e ndryshon dot fatin tënd të paracaktuar, që nuk mund të jetë fati i Shqipërisë dhe i shqiptarëve të ndershëm, pa dallime partiake.Deri në mbledhjen e Parlamentit të ri, që do të dalë nga referendumi i 25 prillit, jepi zemër Ansamblit “Babëzia” dhe shtrëngo fort poturet e gjëra!

Dhe një paralajmërim: Mos guxo të votosh koncensionin e aeroportit! Ti e di mirë se çfarë të pret dhe nuk mund të thuash, që s’je paralajmëruar më herët për këtë”, përmbyll Blushi dhe ndan foton e mëposhtme.

156535918_10159067021682760_9109445899690068953_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img