Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Presh, gështenja, salçiçe, plënc dhe një qingj i therrur, shqiptarët ndalohen në aeroportin amerikan (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e7ce4756db286036ae0e1854f2f4356e

Shqiptari nuk e harron zakonin, të marrë me vete ushqime “bio” nga vendlindja edhe kur fluturon shumë larg Shqipërisë.

Ky është rasti i dy udhëtarëve nga Shqipëria të ndaluar në aeroportin e Filadelfias me një sasi të konsiderueshme ushqimesh që po tentonin t’i fusinin në SHBA. Mesa duket pasi kanë kaluar festat e fundvitit në Shqipëri, ata kanë vendosur të marrin me vete edhe disa ushqime.

Ata janë ndaluar pasi qeni i autoriteteve kufitare në aeroport ka arritur të nuhasë aromën e një qingji të therrur që shqiptarët e kishin futur në çantë, së bashku me 2.2 kilogram presh të freskët, një qese me gështenja, plëndës dhe katër pako me salçiçe prodhim vendas, raporton newsbomb.al.

Kalimi i këtyre ushqimeve në doganë është i ndaluar, me përjashtim të gështenjave, por edhe në këtë rast ato u konfiskuan pasi disa rezultuan të krimbura. /Newsbomb.al

main-ushqime-shba-aeroport-shqiptar.jpg

zdfasdfsf34g3.jpg

sdfsdgerg4g3gdfh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img