Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Prenë flokët në stacionin e policisë, 31 oficerë marrin gjobë të majme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

09e8c52544ab5969fea9359ad8c21fa1

Rreth 31 oficerë të Policisë metropolitane të Londrës janë gjobitur me një shifër 200 paund pasi prenë flokët e një kolegu në stacionin e policisë në Londrën lindore, duke shkelur rregulloren e Covid-19 ndërsa ishin në detyrë.  

Incidenti ndodhi më 17 janar, ku një berber profesionist ftohej në stacion për të qethur oficerët e në stacionin e policisë ‘Bethnal Green’.

‘Është thellësisht zhgënjyese dhe zhgënjyese që oficerët e mi nuk kanë arritur të presin për të respektuar rregulloren e Covid-19.

Megjithëse oficerët i dhuruan paratë për bamirësi si pjesë e prerjes së flokëve, kjo nuk e justifikon veprimin e tyre,” tha komandanti i policisë lokale, Kryeinspektori Marcus Barnett.

Dy oficerë akuzohen si organizatorë të aktivitetit. Prej 3 javësh, Mbretëria e Bashkuar ka bllokuar totalisht aktivitetet tregtare në vend si masë për parandalimin e rritjes së numrit të të infektuarve nga Covid-19.

Më shumë

spot_img
spot_img