Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Prenë drutë dhe mbollën kanabis në pyjet e Spanjës, arrestohen 33 persona, mes tyre shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion antidrogë është bërë në Spanjë, ku kanë rënë në pranga 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë.

Bëhet me dije se hetimet për personat në fjalë kishin nisur një vit më parë. Ata kishin mbjellë një sipërfaqe të madhe me kanabis dhe kultivonin rreth 1500 kg drogë në vit.

Policia spanjolle arriti të futet në kampet e mëdha në zona të pyllëzuara ku rriteshin sasi të mëdha të bimëve marihuanë. Organizata drejtohej nga shqiptarë.

Ata transformuan pyjet e Spanjës, duke prerë pemë e duke mbjellë kanabis në zona që mund të aksesoheshin vetëm me varkë.

Rezultatet e hetimit:

20,000 bimë marihuanë

150,000 gram boçe kanabisi të paketuara me vakum gati për eksport.

U çmontuan 12 plantacione “të brendshme” dhe “të jashtme”.

7 automjete

1 varkë me motor jashtë

1 armë e shkurtër e qitjes

Dokumentacion të shumtë në procesin e analizës kriminale.

Një mori makinerish për kultivimin, prodhimin dhe trafikimin e marijuanës me vlerë mbi 300,000 euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img