Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Preket nga COVID ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, është prekur nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Spasovski me anë të një postimi në rrejtet sociale, ku shprehet se pavarësisht se ka respektuar të gjitha masat ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

“Të nderuar, do të doja t’ju informojë se edhe përkundër respektimit të rrreptë të masave të cilat i ndërmarr për mbrojtjen time personale dhe të njerëzve rreth meje që nga fillimi i pandemisë, mora rezultat pozitiv ndaj COVID-19. Pasqyrën klinike e kam të mirë, me simptoma të buta dhe tashmë jam në vetëizolim shtëpiak. Ruajuni”, shkroi ministri Spasovski mbrëmë në rrjetet sociale.

Kujtojmë që deri mmë tani në Maqedoninë  e Veriut 934 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 27.199.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img