Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

PREKËSE/ Rreshteri i vetëm që mbeti gjallë, lë spitalin dhe shkon me paterica në ceremoninë mortore të shokut të luftës

Lajme të ngjashëm

Kjo është një foto prekëse nga ceremonia e lamtumirës që iu dha sot major Klodian Tanushit.

Miku i tij, rreshteri Julian Kapaj, i vetmi që i mbijetoi shpërthimit në Letoni, ka lënë spitalin dhe ashtu me paterica ka shkuar në ceremoninë e homazheve.

Rreshteri i ka dhënë lamtumirën e fundit kolegut dhe nuk ka fshehur dot lotët nga dhimbja e madhe e humbjes së majorit. Të ndjerët, Klodian Tanushi, Zarife Hasanaj, dhe rreshteri i plagosur Julian Kapaj ndodheshin në një mision të NATO-s në Letoni si pjesë e grupit të Kontingjentit të Asgjësimit të Municioneve dhe Lëndëve Eksplozive.

1.jpg

Më shumë