Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Prekëse: Nëna takon të bijën pas 36 vitesh, mes lotësh tregon për arsyet që e çuan në braktisjen e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

723435fb3dc36abd404a94b65c851427

Një histori rrënqethëse është ajo e Fatbardhës dhe Danitës, një ritakim pas 36 vitesh si “nënë e bijë”.

Fatbardha solli në jetë Danitën kur ishte vetëm 20 vjeçe, nga një lidhje e fshehtë me një djalë, për të cilin familja nuk ishte në dijeni.

Ajo ngeli shtatzanë, por i dashuri e braktisi, dhe paragjykimet në familje dhe jashtë saj ishin të mëdha.

Fatbardha u detyrua ta linte Danitën në Shtëpinë e Fëmijës. Ajo e kërkoi vajzëm pak kohë më vonë, por iu tha se vajza ishte e birësuar nga një familje në Elbasan.

Ndërkohë edhe Danita ka qenë shumë e interesuar të njihte nënën e saj biologjike, por për vite me radhë nëna birësuese nuk ia ka treguar.

Ajo tregon edhe jetën e saj të vështirë, pasi i dashuri e mori në Itali me qëllim trafikimi, por arriti të shpëtojë pasi iu drejtua policisë.

Por historia e trishtë e Danitës nuk mbaron me kaq, pasi disa vite më vonë ajo njeh një person dhe filloi bashkëjetesën me të, por ai ishte i dhënë pas pijes dhe ushtronte dhunë.

Nga dhuna ajo përfundoi në spital, por aty mjekët i thanë se ishte shtatzanë.

Danita nuk e abortoi fëmijën, por vendosi ta mbajë, edhe pse si nënë e vetme.

Gjatë gjithë kohës ajo e kërkoi nënën e saj, ndërsa u takuan në emisionin “Ka një mesazh për ty”, në televizionin Klan.

Përqafimi i nënës me të bijën ishte shumë emocionues, pasi vonoi 36 vite.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img