Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

PREKËSE/ I heqin nga buka e gojës dhe ilaçet, të verbërit në Elbasan DHUROJNË para për të prekurit nga tërmeti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në këtë moment të vështirë të popullit shqiptar, një solidaritet i jashtëzakonshëm vjen nga shoqata e të verbërve në Elbasan.

Rreth 600 anëtarë të kësaj shoqate, kanë vendosur në mënyrë unanime të dhurojnë 1 mijë lekë te reja nga pensioni i tyre për të prekurit e tërmetit. Gjesti i tyre merr vlerë të jashtëzakonshme nëse kujtojmë vështirësitë që has ky komunitet, ku të ardhurat që marrin nuk u mjaftojnë as për medikamentet bazë e jo më për ushqime.

Tërmeti i 26 Nëntorit la pas 50 viktima dhe qindra të plagosur duke shkaktuar një tragjedi të madhe për popullin shqiptar.

Më shumë


spot_img

spot_img