Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Prekëse, djali që lindi me 2 fytyra s’kishte shanse të mbijetonte por sot ka arritur të festojë 13 vjetorin e lindjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një djalë i cili ndodhet në gjendje të rrallë ‘me dy fytyra’ ka bërë luftë të fortë për të festuar ditëlindjen e tij të 13-të.

albsig

Tres Johnson nga Bernie në Misuri, SHBA, shënoi një moment historik pavarësisht nga mjekët i dhanë ‘zero shanse për mbijetesë’ që kur lindi.

Tres besohet të jetë i vetmi mbijetues i çrregullimit, sakaq mësohet se ka vetëm 36 raste në botë që kanë pasur një sindromë të tillë.

Prindërit Brandy dhe Josiu kanë luftuar për të ndihmuar djalin e tyre, ndërsa mjekët janë të habitur që është ende gjallë.

“Tres, duke arritur moshën 13 vjeçare ka bërë një arritje të madhe, është e pabesueshme duke e ditur 13 vitet e fundit nuk kanë qenë asgjë tjetër veçse një luftë për mbijetesë”, shprehet kujdestari i tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img