Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Prej vitesh të shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohen tetë terroristët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia franceze ka bërë të mundur kapjen e e tetë shtetasve italianë të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzoheshin si terroristë të ekstremit të majtë.

Tetë personat janë antarë të organizatës terroriste “Brgadat e Kuqe” dhe janë shpallur në kërkim nga drejtësia italiane.

Arestimi I tyre u bë në Paris falë një bashkëpunimi me forcat italiane, ndërsa janë shpallur në kërkim 2 brigadistë të tjerë.

Katër prej terroristëve u dënuan me burgim të përjetshëm dhe mbi ta rëndon akuza për vrasje e tentativë vrasje, të krerëve të lartë të Policisë Italiane si Gjeneral Enzo Riziero Galvaligi e agjentë policorë të impenjuar në luftën kundër terrorizmit.

Kryeministri Italian falenderoi forcat franceze për bashkëpunimin gjithashtu shtoi se krimet kanë lënë një plagë e cila ende është e hapur.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img