Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej tre ditësh të izoluar nga dëbora, banorët e Kalasë së Dodës bëjnë thirrje për ndihmë: Po na mbarojnë ushqimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a0aec50b8dad627f3b12c767349964e

Prej tre ditësh vendi është mbuluar nga acari duke shkaktuar probleme në shumë zona.

Qarku i Dibrës është një ndër më të prekurit nga moti i keq. Në fshatin Pleshtan të Kalasë së Dodës banorët apelojnë për ndërhyrje, pasi po ju mbaron baza ushqimore dhe ata janë totalisht të izoluar.

Trashësia e borës në këtë zonë arrin deri në një metër duke e bërë të vështirë kalimin e mjeteve, por edhe të njerëzve.

Banorët kanë bërë thirrje për ndihmë, pasi po u mbarojnë ushqimet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img