Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej orësh të bllokuar në Qafë Thanë, qindra fëmijë, gra dhe pleq mbushin lokalet për t’u ngrohur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1a107f2100e69bee1ce84dfedfd46aa5

Prej orësh qindra qytetarë kanë mbetur të bllokuar në Qafë-Thanë, për shkak se rruga është bërë e pakalueshme nga reshjet e dendura të dëborës.

Mes tyre ka edhe pleq dhe fëmijë, të cilët të detyruar nga temperaturat e ulëta janë drejtuar në lokalet aty pranë për t’u ngrohur.

Por grumbullimi në një vend sjell edhe rrezikun e përhapjes së koronavirusit, pasi javët e fundit në Shqipëri janë raportuar shifra të larta të infektimeve.

Rrëshqitja e një autobusi dhe një kamioni e bën edhe më të vështirë situatën, pasi në rrugën e bllokuar nuk mund të mbërrijë as borëpastruesja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img