Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Prej kohësh kishte humbur kujtesën, ndërron jetë këngëtarja e njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja e njohur Milva ( Ilvia Maria Biolcati ) ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ajo prej shumë kohësh kishte humbur kujtesën .

Gjatë të gjithë karrierës së saj Milva ka arritur që në repertorin e saj të kishte një numër të madh këngësh.

albsig

Këngëtarja jetonte në shtëpinë e saj në Serbelloni në qendër të Milanos me sekratren e saj Edith dhe vajzën Martina Corgnati, kritike arti.

Deri sot mbetet artistja me numrin më të madh të albumeve të krijuara, plot 173 albume në studio, albume live dhe koleksione.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img