Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Prej katër ditësh aktiv zjarri në Malin e Thatë, rrezikohet Parkun Kombëtar i Galiçicës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në Malin e Thatë, i cili vijon të jetë akiv prej disa ditësh.

Bëhet me dije se gjatë natës zjarri është përhapur duke prekur kështu edhe parkun Kombëtar të Galiçicës.

Herët në mëngjes drejt vendngjarjes janë nisur punonjës të zjarrfikëses, emergjenca civil si dhe vetë banorë të zonës.

Kujtojmë që zjarri është aktiv prej katër ditësh në këtë zonë, ndërsa era bën edhe më të zpejtë përhapjen e flakëve.

Më shumë
spot_img
spot_img