Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Prej dy ditësh në komisariat pas protestës për HEC-in, familjarët e 4 të arrestuarve para policisë së Lezhës: Lirojini

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në policinë e Lezhës prej dy ditësh janë duke u mbajtur këtër protestues që u arrestuan dje në protestën e mbajtur nga banorë të fshatrave Thirrë dhe Sang.

Familjarët e tyre së bashku me aktivistë të Lëvizjes së Vetëvendosjes kanë shkuar përpara komisariatit duke kërkuar lirimin e të afërme të tyre.

albsig

Dje protesta u zhvillua nga banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang në Mirditë, kundër ndërtimit të një HEC-i dhe të një fabrike uji në zonë. Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje iu bashkuan kësaj proteste. Ata bllokuan rrugën e Kombit për disa minuta në formë simbolike.

Policia ndërhyri duke shoqëruar në Komisariat 33 persona. Shumica e të shoqeruarve u lanë të lirë, por 4 prej tyre mbeten në burg, konkretisht Besnik Paci, Etnik Berisha, Endrit Bytyqi dhe Çlirim Gerbeshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img