Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar, Dibra dhe Kukësi janë qarqet me më pak raste aktive

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dita e sotme është e dyta radhazi që në spitalet COVID nuk ka asnjë pacient të intubuar. Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u njoftua se 7 pacientë janë në terapi intensive, por asnjë në intubim.

Prej disa ditësh shifrat e infektimeve në vendin tonë janë shumë të ulëta, teksa në 24 orët fundit u regjistruan 39 raste të reja dhe 2 viktima.

Dibra dhe Kukësi janë dy qarqet me më pak raste aktive, respektivisht 37 dhe 42, ndërsa Tirana është qarku me numrin më të lartë, pasi 5032 qytetarë vijojnë të luftjnë me koronavirusin.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë         5032

Shkodër       250

Fier            160

Korçë           209

Gjirokastër   197

Durrës          106

Vlorë           143

Elbasan        113

Lezhë          102

Berat            77

Kukës           42

Dibër            37

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img