Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Prej ditësh nën “pushtetin” e mbeturinave, bashkia e Durrësit gjen zgjidhjen e përkohshme, kompania “Integrated Energy” pas 1 viti pune falas i vjen sërish në ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qyteti i Durrësit prej ditësh ndodhet nën “pushtetin” e mbeturinave, duke krijuar një situatë tepër shqetësuese për qytetarët dhe jo vetëm, në këtë sezon turistik.

Pas kësaj situate kaotike, bashkisë së Durrësit i ka ardhur në ndihmë kompania ‘Integrated Energy’, e cila operon në Sharrë. Kjo kompani i ka ofruar një zgjidhje bashkisë për menaxhimin e mbetjeve urbane, pa asnjë pagesë.

Ndërsa bashkisë së Durrësit, i është lënë një afat për dërgimin e mbeturinave në këtë vendgrumbullim deri më datën 15 korrik, por pas kësaj date ky institucion duhet të marrë masa për zgjidhjen e situatës.

Mbrëmjen e sotme mësohet se 6 kamionë janë nisur drejt Sharrës, për të transportuar mbetjet urbane nga qyteti bregdetar.

208478665 258123739405928 842258331818776060 n
210077250 800479350639744 461271742859563740 n

Më shumë

spot_img
spot_img