Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
0kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
10 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Prej ditësh në gjendje të rëndë shëndetësore, ndahet nga jeta gjyqtari i njohur i Matit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

84d25cc0db47015daeb1476da5f04b40

Është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm gjyqtari i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Mat, Ali Koleci.

Mësohet se ai prej disa ditësh ai ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore, i shtruar në spital.

Koleci në vitet ’90-të ka punuar si mësues dhe pastaj është përfshirë në sistemin e drejtësisë.

Për afro 10 ka drejtuar gjykatën e Matit dhe për shumë vite ka punuar si gjyqtarë në Mat e Bulqizë.

Falë këmbënguljes së tij dhe bashkëpunimit me qeverinë e Mbretërisë daneze u ndërtua gjykata e rrethit Gjyqësor Mat, nga fondacioni ‘Danida’.

Sakaq, në aspetin familjarë Koleci ishte baba i tre fëmijëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img