Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Prej ditësh i prekur nga Covid-19, humb jetën kreu i Shoqatës “Çamëria”, komuniteti çam: Humbëm një patriot e burrë fisnik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, Hektor Sejko ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi prej disa ditësh ishte i infektuar me Covid-19.

Ndarja nga jeta e Sejkos ka shkaktuar trishtim tek Shoqata Patriotike e Çamërisë, por jo vetëm, tek të afërmit dhe tek të gjithë personat që e njihnin.

“Përtej trishtimit që sjell çdo humbje, lajmi për largimin nga jeta të Hektor Sejkos, kryetarit të Shoqatës Patriotike “Çamëria” na ka hidhëruar thellësisht. Ne humbëm sot një patriot të madh, një burrë fisnik dhe një mik të çmuar që nuk rreshti së punuari për amanetin e Çamërisë”, thuhet në mesazhin e PDIU dhe Shoqatës Patriotike “Çamëria”.

Ai lindi më 18 korrik të vitit 1946 në Gjirokastër dhe vinte nga një familje patriotike nga Filati i Çamërisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img